Jak dobrze dobrać parę prowadzących event?

Dwoje prowadzących to wartość dodana – o ile zadbasz o szczegóły. 

Planując wydarzenie prowadzone w duecie, nie zestawiaj ze sobą przypadkowych ludzi.

Gdy event prowadzi duet, wzrastają szanse, by na dłużej przyciągnąć uwagę widzów. Elegancka para, która ma ze sobą dobry kontakt i wzajemnie się wspiera to z pewnością wartość dodana dla odbiorców. Jednak, gdy między dwoje wkrada się niezrozumienie lub rywalizacja, jest to prosta droga do porażki.

Dlatego organizując wytworne, wieczorne wydarzenie, zwróć szczególną uwagę na charakter obu prowadzących. Miej zawsze na uwadze, czy wzajemnie się uzupełniają. Są bowiem osoby, które za sprawą empatii i nastawienia na współpracę, odnajdą się w każdej konfiguracji – ale i takie, które za wszelką cenę muszą na scenie najjaśniej błyszczeć.

Dobrym krokiem może być zorganizowanie krótkiego spotkania potencjalnych prowadzących. Graj w otwarte karty. Powiedz im, że rozważasz ich kandydatury, ale potrzebujesz pewności, że będą nadawać na tych samych falach. Ci, którzy rozumieją, jak istotne jest właściwe dobranie ludzi do projektu, zrozumieją, że potrzebujesz pewności. Już po kilkunastu minutach spotkania nabierzesz pewności, czy Twój pomysł był dobry.