Konferencja cybersecurity „Semafor”

Nazwa wydarzenia

Od czasu wybuchu pandemii jeszcze większa niż dotychczas część naszego życia przeniosła się do internetu. Jak dbać o #cybersecurity w dobie złośliwego oprogramowania, wycieków danych osobowych, a nawet wrogich przejęć?

Zgodnie z duchem czasów, zorganizowaliśmy konferencję w trybie online. Poprzednia edycja była hybrydowa, ale tym razem nie mogliśmy już pozwolić sobie na takie ryzyko. A że to pierwsza tego typu realizacja w niemal 15-letniej historii wydarzenia, jest o czym pisać.


Jakie były wyzwania realizacyjne konferencji online?

Przyzwyczaiłem się do pracy z „uchem”, a więc słuchawką, dzięki której realizatorzy mogą przekazywać mi wskazówki i polecenia. Piotr Badalski z ogarniającej technikę firmy TPG powiedział mi jednak, że przy tej produkcji nie będzie możliwości organizacji osobnego kanału komunikacji realizatora ze mną. Przyznał, że jedyna opcja jest taka, bym w słuchawce słyszał jego „wewnętrzny” kanał, którego używa też do kontaktu z operatorami kamer.

Doprowadziło to do dość nietypowej sytuacji, w której w uchu słyszałem nie tylko komendy przeznaczone dla mnie, takie jak „3, 2, 1… i jesteś” czy „mamy połączenie z gościem na linii”. Czasem słyszałem też: „Dwójka, zrób zbliżenie” i „Wojtek, wyostrz slider”. Choć to zagęszczenie komunikatów (często pojawiających się w momencie, gdy sam, występując przed kamerą, mówię coś widzom) wymagało jeszcze większego skupienia, rozwiązanie zaproponowane przez Piotra sprawdziło się.


Dlaczego ta konferencja jest dla mnie ważna?

Nie mam wątpliwości, że zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci z każdym rokiem będą zyskiwały na znaczeniu. Dlatego chcę być tu, gdzie dzieje się zmiana – poznawać ludzi, którzy mają oko na zjawiska, które za moment będą naszą codziennością. Przykładowo, jeśli wkrótce z urzędami będziemy komunikować się tylko dzięki ePUAP, co w sytuacji, gdy nasze cenne dane osobowe przejmą ludzie o złych zamiarach? Czy państwo zapłaci haracz, byle odzyskać dane o obywatelach?

To początek mojej szerszej współpracy z IDG Poland. We wrześniu poprowadzę dla nich dwa eventy online – Security First 2021 oraz Data Driven Innovation 2021.


Zdjęcia dzięki uprzejmości IDG Poland S.A. oraz TPG – Technical Production Group.

Opinie

Co mówią organizatorzy i uczestnicy

FILIP WALICKI
FILIP WALICKIOrganizator konferencji
Czytaj więcej
Maciej jest profesjonalistą, który bardzo dobrze czuje się przed kamerą i ma sporą lekkość w wprowadzeniu konferencji i dyskusji z ekspertami. Było widać, że mocno zaangażował się w przygotowania.
PIOTR FERGIN
PIOTR FERGINOrganizator konferencji
Czytaj więcej
Świetnie przygotowany do eventu, pomocny, wychodzący z inicjatywą. Zorganizowany i skrupulatny. Na scenie pełen profesjonalizm. Dwa dni prowadzenia konferencji czy to po polsku czy angielsku nie sprawiały mu żadnego problemu
Miejsce wydarzenia
Sheraton Grand Warsaw
icons/ui/marker
Klient wydarzenia
Magazyn „Computerworld”
icons/ui/heart
Data wydarzenia
27.05.2021
- 28.05.2021
icons/ui/calendar
Kategoria wydarzenia
Konferencja, Online