Rozmowa – Mark Loughran, szef Microsoft Polska

Nazwa wydarzenia

To pierwsze spotkanie z cyklu „Punkty Zwrotne” Fundacji Explore the Dots. Przeprowadziłem dwugodzinną rozmowę z udziałem dr. Marka Loughrana, dyrektora generalnego Microsoft w Polsce. Rozmowy prowadzonej w języku angielskim słuchało 120 gości w Słodowni Starego Browaru.

Rozmawialiśmy o roli lidera w czasach cyfrowej transformacji oraz nowoczesnego zarządzania zespołami, wiedzą w organizacji oraz jej kulturą. Jaka jest mapa kompetencji przyszłości? Jak liderzy biznesu mogą wspierać ich upowszechnianie? Od kogo dr Mark Loughran ostatni raz nauczył się czegoś nowego? Jak przygotowywać i zarządzać pracownikami o unikalnych zdolnościach? Jak zarządzać tymi, których nie ma – bo są zdalnie na drugim końcu świata? Jak budować ducha zespołu, a nie tylko indywidualnych osiągnięć?

Jak zadbałem o dobrą atmosferę spotkania i to, by Mark Loughran poczuł się na tyle bezpiecznie, by się otworzyć? Najpierw poprosiłem pracowników teamu Microsoft Polska, by na miejsce rozmowy przyjechali 2 godziny wcześniej. Dzięki temu mogłem zaprosić Marka na godzinny lunch. W tym czasie mogliśmy się poznać. Wstępnie wspomniałem tematy, o których będziemy rozmawiać, ale też podpytałem o typowo życiowe sprawy. Okazało się, że Mark wielokrotnie zmieniał pracę, a zarazem kraj, w którym przyszło mu ją wykonywać. Dlatego jego rodzina jest przyzwyczajona do ciągłych zmian. Przy tej okazji opowiedziałem mu o swoich podróżach po świecie i o tym, że sam żyłem przez rok w Belgii oraz w USA.

Sama rozmowa stała się dzięki temu bardziej serdecznym spotkaniem znajomych z dawnych czasów, niż sztywnym wywiadem realizowanym na zasadzie „pytanie – odpowiedź”.

Opinie

Co mówią organizatorzy i uczestnicy

Bartosz Galica
Bartosz GalicaUczestnik, Mobile Apps Developer
Czytaj więcej
Ludzie się przy tobie otwierają. Czasem powiedzą coś na tyle intymnego, że to zainteresuje. Doskonale radziłeś sobie z dwoma językami. Nawiązałeś kontakt z publicznością, dzięki temu event był bardziej żywy.
Miejsce wydarzenia
Stary Browar, Poznań
icons/ui/marker
Klient wydarzenia
Explore the Dots
icons/ui/heart
Data wydarzenia
26.11.2019
icons/ui/calendar
Kategoria wydarzenia
Język angielski, Wywiad