Gdy organizujesz uroczystość, zwróć uwagę na szczegóły. Upewnij się, że konferansjer dokładnie zrozumiał Twoje potrzeby.
Im dokładniejszy research, tym mniejsze ryzyko błędu. Zweryfikuj doświadczenie, wpisując nazwisko danego prowadzącego w wyszukiwarkę YouTube’a. Jeśli był gospodarzem znaczących eventów, na pewno znajdziesz tam nagrania. Poszukaj też zdjęć z wydarzeń, by sprawdzić, czy wygląd i sposób bycia konferansjera Cię przekonują. Możesz zadzwonić do firmy, która organizowała event, by usłyszeć autentyczną opinię.
Zwróć też uwagę na kategorię „wszechstronnych” prowadzących, gotowych poprowadzić zarówno wręczenie nagród, jak i dożynki czy juwenalia. Ktoś, kto dobrze sprawdzi się w klimacie festynu, niekoniecznie będzie przekonujący na imprezie wieczornej.
Mniej znaczy więcej. Zastanów się, co jest najważniejsze w Twoim wydarzeniu. Chcesz podziękować klientom, docenić pracowników, a może ogłosić ważną decyzję? Bywa, że punkt programu, który Tobie wydaje się nieodzowny (np. drobiazgowa opowieść o początkach firmy), niekoniecznie zdobędzie uznanie Twoich gości.
Przygotowując plan wydarzenia, miej na uwadze to, jakich ludzi zaprosiłeś – i co te osoby lubią robić i oglądać.
Praktyczna porada odnośnie eventów wieczornych: część artystyczna nie powinna trwać dłużej niż 30 minut, jeśli gościom nie podano jeszcze jedzenia.
Sam wiesz, który z zaproszonych gości jest dla Ciebie kluczowy. Przemyśl to, bo gdy „ze specjalnymi honorami” wywołasz niemal połowę sali, nikt nie poczuje się wyjątkowo – za to we znaki da się znużenie. Jeśli wiele jest osób i firm, którym jesteś wdzięczny, zamiast odczytywać każdą z osobna, wyświetl nazwiska na ekranie LED.
A gdy na scenie chcesz nagradzać, skorzystaj z mojego doświadczenia. Mam wiele sprawdzonych sposobów na sprawne i atrakcyjne wręczenie nagród – napisz do mnie w tej sprawie, a chętnie doradzę.
Oczywiście. Wierzę, że każdy człowiek – introwertyk i ekstrawertyk; debiutant i medialny weteran – ma w sobie unikatową historię. Moim zadaniem jest stworzenie przyjaznych warunków, by mógł zaprezentować się od najlepszej strony. Chętnie spotkam się z Twoim zespołem przed wydarzeniem, by podpowiedzieć sprawdzone metody prezentacji. Wesprę też podczas prób. A jeśli ktoś nie czuje się dobrze stojąc na scenie sam – mogę w lekkiej formie wywiadu poruszyć z nim wszystkie wątki. Z doświadczenia wiem, że takie rozmowy wypadają naturalniej od wyuczonej na pamięć prelekcji.
Coś, co na papierze wygląda na łatwiznę, potrafi skomplikować się w praktyce. Jako konferansjer podczas próby wyłapuję wszystkie potencjalne zagrożenia. Czasem to nazwisko, które należy odczytać z nietypowym akcentem. Innym razem technicy przygotują za mało mikrofonów lub okaże się, że jeden z dyrektorów ma kłopot ze zmianą slajdów. Dzięki próbie możemy się lepiej poznać i „oswoić” scenę, by podczas wydarzenia czuć się na niej o wiele spokojniej.
Mój przepis na niezapomnianą galę
Chcę, żebyś Ty i Twój zespół byli tego dnia na pierwszym planie. Moim zadaniem jest przyciągnąć uwagę, ale nie ukraść show. Zadbam więc o elegancję, właściwe słowa i dobrą atmosferę. Nie zbuduję sztucznego patosu i nie będę odczytywał zdań z kartki.
Przygotuję się na tyle wnikliwie, by w ciekawy i przystępny sposób odpowiedzieć o Twojej firmie. Tak, jakbym sam był częścią zespołu.
Wypełnię punkty scenariusza w czasie, który wyznaczysz. A gdy w ostatniej chwili powiesz mi o zmianach lub komplikacjach, przedstawię je tak, by żaden z gości nie wyczuł problemu.
Jeśli masz już gotową agendę i szukasz gospodarza,
który to wszystko subtelnie połączy, wypełnij formularz.