Prowadzący – konferansjer niemieckojęzyczny

Bardzo dobry język niemiecki jest ważny, ale liczy się też wyczucie w międzynarodowym środowisku. 

Guten Abend, meine Damen und Herren, ich heiße Maciej Kautz. Nehmen Sie bitte Platz.

Trudno o lepszy dowód dobrego poprowadzenia wymagającego wydarzenia, niż powracający klient. Przez 3 lata z rzędu, co roku we wrześniu, miałem przyjemność być gospodarzem organizowanego na wielką skalę wydarzenia Amica Night.

Ponieważ ta gala wieczorna towarzyszy targom Internationale Funkausstellung w Berlinie (targi technologiczne), wydarzenie prowadzę właśnie w języku niemieckim. Moja praca jest tym bardziej wymagająca, że na scenie używam także języków angielskiego i polskiego.

Gośćmi wydarzenia są reprezentanci blisko 20 krajów świata, a wśród nich Hiszpanie, Czesi, Brytyjczycy, Duńczycy, Francuzi, Grecy i Australijczycy. „Jetzt werden wir den Preis unseren Lieferanten geben” – tymi zaś słowami rozpocząłem część, w której wręczyliśmy nagrody najlepszym klientom Amica.

W każdym roku na wydarzenie niemieckojęzyczne Amica Night zaproszonych jest blisko 200 gości. W roku 2016 wieczór odbywał się w restauracji Spindler & Klatt – dostojnej, eleganckiej, z miejscami przy stolikach dla 500 gości. Widok był piękny, bo miejsce jest przy samej rzece Szprewie (Die Spree). Rok później wydarzenie zorganizowano w Classic Remise Berlin, zabytkowej, pięknie odrestaurowanej zajezdni tramwajowej z końca XIX wieku. We wrześniu zaś 2018 roku gości powitałem w BOLLE Festsäle, dawnej mleczarni, która w swoim czasie służyła m.in. jako kościół.

Języka niemieckiego uczyłem się od lat, a najbardziej podszkoliłem żyjąc i pracując w Monachium w trakcie studiów. Najczęściej jako konferansjer niemieckojęzyczny pracuję podczas wydarzeń w Poznaniu i Wrocławiu, bo te miasta są najmocniej historycznie i gospodarczo połączone z zachodnim sąsiadem.

Wypełnij formularz, a szybko odezwę się ze szczegółami.
Zajrzyj też do działu FAQ, by już teraz poznać styl współpracy ze mną.